Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Do właścicieli wygłuszonych drzwi,głośników PowerBass PB-BK6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Do właścicieli wygłuszonych drzwi,głośników PowerBass PB-BK6

    Kolego sympatyczny (autorze tego tematu), w Twoje Skodzie nie grają żadne zawory (bo nie mogą) - tylko masz spalanie stukowe. Dźwięk powstaje wtedy, gdy jest zbyt niska liczba oktanowa lub zbyt wczesny (dla tego paliwa) zapłon. Są to drgania wysokiej częstotliwości powodowane detonacją mieszanki (przemieszczanie się czoła płomienia w komorze spalania nie kilkanaście m/s lecz kilkaset m/s). Skutek tego jest taki, że wcześniej czy później wypali się dziura w tłoku lub urwie się zawór wydechowy (czego Ci nie życzę). Dowodem bezpośrednim na to jest fakt, że problem zanika po nalaniu wysokooktanowej wachy. Jeżeli w tym motorze (bo nie wiem) zalecana jest 98 to nie wlewaj 95 - bo w efekcie z oszczędności się zrobi drogi problem. Jeżeli producent dopuszcza 95 (a wtedy komp sam opóźnia zapłon) to znaczy, że coś się zchrzaniło. W żadnym jednak wypadku nie czekaj aż samo przejdzie, bo możesz nie zdążyć.
    P.S. spalanie detonacyjne czasami jest powodowane zbyt ubogą mieszanką, ale wtedy dziura w tłoku robi się po kilkudziesięciu sekundach - więc to raczej nie to.

    [ Dodano: Sob 02 Wrz, 06 20:03 ]
    A propos postu wyżej: z tego, co wiem, a trochę wiem, to jedyne w 100% sprowadzane do polski paliwo to VPower Racing. Ono jest jednak robione w petrochemii Harburg. Reszta paliw Shella jest konfekcjonowana w Polsce (zalewana jakimiś tam dodatkami lub nie).

    [ Dodano: Sob 02 Wrz, 06 20:10 ]
    I njeszcze jedno malutkie uzupełnienie a propos paliw: swego czasu, gdy przygotowywałem jeden z silników do Mistrzostw Europy w rallycrossie, próbowaliśmy wielu paliw i wyszło, że sprzedawany w Polsce VPower Racing99+ dawał o 2% mniejszą moc niż taki sam z Czech.

  • #2
    Do właścicieli wygłuszonych drzwi,głośników PowerBass PB-BK6

    Witam Serdecznie! Chciałbym poprosić o opinie na temat głośników PowerBass PB-BK6. Przymierzam się do wygłuszenia drzwi i zamontowania innych głośników. Ile mat + -np.25x50 było Wam potrzebne?? Chciałem zlecić wytłumienie do firmy SKALIK ze śląska, ale oni kasują 300zł za parę drzwi (prawdopodobnie bez nowych paneli pod głośniki) Dzięki naszemu forum, chcę to zrobić samodzielnie W firmie POWE dysntanse przy zakupie głośników kosztują 1zł więc chyba warto?? Co myślicie?? Może są jakieś lepsze głośniki do około 300zł ?? Pozdrawiam
    Była Octavia 2001' 1,9 TDI AGR...oczywiście z virusem Była O2 KOMBI DSG ELEGANCE RS LOOK ... Jest BMW E91 LCI

    Komentarz


    • #3
      lukas220, tto są dobre głosniki jak chcesz posłuchać jak działają wygłuszone drzwi oraz głośniki podobne do power basa zapraszam na spota w środe do katowic

      Komentarz


      • #4
        djczas, a jak wygląda instalacja tweeterów?? Trzeba przerabiać obodowę słupka??
        Była Octavia 2001' 1,9 TDI AGR...oczywiście z virusem Była O2 KOMBI DSG ELEGANCE RS LOOK ... Jest BMW E91 LCI

        Komentarz


        • #5
          Moim zdaniem - zbierz troszkę więcej i qp sobie coś lepszego. W cenie ok 400 zł masz o wiele większy wybór głośników...
          [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
          ****** > www.audiocar.pl < ******
          Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
          [/center:f683551993]

          Komentarz


          • #6
            lukas220 lepiej odłóż sobie ciut więcej kaski i zakup lepsze głośniczki.
            A jak chcesz odsłuchać to zapraszamy w środę, tak jak wspomniał DJ

            Pozdrawiam
            Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
            Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
            BMW serii 3... Radość z jazdy.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X